Lešany

Základní a mateřská škola

Vojensko-technické muzeum Lešany

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou, v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren, se od roku 1996 nachází expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha. V současné době ji tvoří více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a logistický materiál pocházející z období od roku 1890 až do současnosti.

Davy příznivců vojenské historie míří vždy na začátku školního roku do lešanského vojenského muzea na tradiční akci Tankový den.

Zámek Lešany

Zámek Lešany se nachází uprostřed přírody, v Posázaví, cca 20 km od kraje Prahy v okrese Benešov. Pokoje jsou vybaveny stylovým dřevěným nábytkem, klimatizací a příslušenstvím. Výhled z pokojů je vikýřovými okny do zámecké zahrady. Po celém objektu je bezplatné WiFi připojení k internetu. Součástí areálu je bar s hernou pro stolní tenis, kulečník, bowling, air hockey a stolní fotbálek.

Ideální prostory pro školení a společenské akce až pro 100 osob. V areálu zámku se nachází kaple, restaurace (pizzerie), park s jezírkem, terasa s kapacitou 50 míst a krytá terasa se zahradním grilem s kapacitou 90 míst, zámecká zahrada se svatebním altánkem.

Pro náročné klienty nabízíme možnost ubytování ve stylově zařízených pokojích s dvěma ložnicemi přímo na zámku.

Nabízíme možnost celoročních prohlídek nově zrekonstruovaného zámeckého objektu, kaple a místnosti, s restaurovanými freskami z roku 1758 od autora Jana Václava Spitzera.