Mikroregion Týnecko

Týnecko - svazek obcí

Základní informace o Chářovicích

Obec Chářovice se rozprostírá jihozápadním směrem od města Týnec nad Sázavou. Rozloha katastrálního území je 416 ha a leží v nadmořské výšce 305 m. V současné době žije v 60 obytných domech 169 obyvatel. Od roku 1990, kdy se Chářovice oddělily od města Týnec, působí jako samostatná obec. Ve starší minulosti patřila i pod správu jiných obcí, např. Krusičan nebo Podělus, ale působila také samostatně. V dochované zprávě z roku 1394 se hovoří o názvu Charzowiecz et Podiehus. V roce 1457 to byly Charzowice, v roce 1854 Chařovice a od roku 1886 Chářovice.
V současné době se obec zaměřila na zlepšení životních podmínek, mimo jiné na vyřešení ekologických problémů. Již několik let usilujeme o plynofikaci obce a po dlouhé přípravě nyní předpokládáme, že na jaře roku 2001 začneme konečně s pokládkou plynovodů. Současně řesíme obnovu velmi zastaralé elektrorozvodné sítě. Chceme se zaměřit ve spolupráci s mikroregionem Týnecko na obnovu krajiny. Je nutné provést obnovu polních cest, remízků a zalesnění mezi obcí a uvažovanou dálnicí. Dále máme v plánu dobudování sportovního areálu a prostoru pro naše nejmenší děti. Pro zajištění základního vzdělání dětí máme uzavřeny dohody s městem Týnec a rovněž v oblasti státní správy patříme pod pověřený městský úřad Týnec nad Sázavou. Zastupitelstvo naší obce tvoří sedm členů. Obec zastupuje starosta a dva místostarostové, veškeré administrativní práce a vedení účetnictví zpracovává hospodářka obce.
Chářovice a jejich okolí mohou sloužit turistům, kteří do našeho kraje zavítají, jako cíl zajímavých a příjemných výletů a procházek v čistém a klidném venkovském prostředí.

Chářovice
Chářovice 38,  257 41
Telefon: 317 701 231 , mob. 724181728
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web: www.charovice.cz

Ladislav Kalaš, starosta obce

Jaromír Svoboda, místostarosta obce