Mikroregion Týnecko

Týnecko - svazek obcí

Investiční priority města Týnec nad Sázavou 2015 – 2018

zastupitelstvoPředstavujeme Vám investiční akce pro období 2015 až 2018, které získaly v zastupitelstvu největší prioritu.

Čistírna odpadních vod

Zvažovaly se dvě možnosti. Buď rozšíření čistírny odpadních vod o 1500 ekvivalentů na celkových 8 000, nebo modernizace čistírny formou nové dosazovací nádrže. Prioritou byla zvolena druhá varianta, která oddálí nutnost navyšování ekvivalentů, tedy množství vypouštění škodlivých látek do kanalizace v přepočtu na obyvatele, o 10 až 15 let. Prvořadým cílem je likvidovat splašky tak, aby vypouštěná voda byla velmi čistá a minimálně zatěžovala životní prostředí.

Kanalizace Čakovice a Krusičany

Týnec má 8 místních částí, už jen Čakovice a Krusičany zatím nejsou odkanalizované. A to je další priorita pro uvedené období. Nyní se zvažují pro tuto akci dvě varianty. Zda postavit samostatnou čističku nebo zvolit lokální řešení, které umožní vypouštět splašky do standardní kanalizace i v těchto dvou vesnicích. Nejprve se zpracuje studie, která stanoví postup, teprve poté se vypracuje dokumentace pro realizaci samotné stavby

Vodovody

Další z podporovaných aktivit by měly být vodovody. V některých městských částech není kvalitní voda, nebo je jí málo. Je potřeba vyřešit zásobování pitnou vodou. Nejde jen o stavbu vodovodu, která by byla nad naše finanční možnosti, spíš je potřeba prověřit, jakým způsobem mohou být nemovitosti vodou zásobovány a vytvořit dotační titul, kterým by město podporovalo individuální řešení zásobování pitnou vodou buď skupiny domů nebo jednotlivců.

Rozšíření školy o spojovací krček a nová tělocvična

Město má zpracovaný generel školního pavilónu. Ten říká, že je v současné době možné propojit oba školní pavilóny uzavřenou chodbou. Školní areál se tak uzavře, vzniknou nové šatny a 4 učebny. Kromě toho se počítá i se stavbou nové tělocvičny s lepšími parametry, než má ta stávající. Stavbu tělocvičny bude hradit město, učebny dotace.

Další

Kromě těchto priorit město samozřejmě hodlá řešit standardní záležitosti, které jsou v rozpočtu. Například opravy komunikací a chodníků, výstavba nových chodníků do místních částí - do Kostelce, do Podělus. Zvažuje se propojení nádraží s okolím formou cyklostezky nebo chodníků, výstavba obecních a spolkových domů, zateplování úřadu a bezbariérový přístup do jeho budovy, zateplení školní jídelny, opravy panelových domů a dalších nemovitostí v majetku města.

Město Týnec nad Sázavou

znak mesta Tynec 100

Město Týnec nad Sázavou

257 41  K Náklí 404
Telefon: 317 701 431
Fax: 317 701 297
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.mestotynec.cz
 

Informační centrum Týnec

Hotel Tynec logo orez

Společenské centrum Týnec

Klusáčkova 2
257 41 Týnec nad Sázavou

Telefon: 317 729 050. Tipy na výlet, turistické zajímavosti, služby v regionu a kalendář akcí. 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,">Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.centrumtynec.cz

Počasí

Počasí Týnec nad Sázavou - Slunečno.cz

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás:

  • Tel: 317 701 530
Jste zde: Home Týnec nad Sázavou Aktuality Investiční priority města Týnec nad Sázavou 2015 – 2018