Mikroregion Týnecko

Týnecko - svazek obcí

Seznam projektů a žádostí o dotace v roce 2017

Projektová managerka Týnce nad Sázavou, Martina Höhnová, DiS., informuje o podaných žádostech o dotaci.

 

Číst dál...

Od 1. dubna 2017 spojí Týnec s okolními obcemi více autobusů

Z Týnce nad Sázavou se do Benešova i Prahy dostaneme častěji. K 1. dubnu 2017 dojde k rozšíření Pražské integrované dopravy na Benešovsku, konkrétně do oblasti Týnecka, Neveklovska a Netvořicka zapojením autobusových linek z Jílového u Prahy přes Týnec nad Sázavou do Benešova, z Jílového u Prahy do Netvořic a Neveklova, z Benešova do Neveklova, Netvořic a Štěchovic a do dalších obcí v této oblasti.

Číst dál...

Turistické odpočinkové místo - střed města je dokončeno

stred mestaVeřejné prostranství, které leží na rozhraní starého a nového Týnce bylo zrekonstruováno na turistické odpočinkové místo. Úpravou nevyužité plochy vznikl prostor v přirozeném středu města jako výchozí bod pro turisty. Místo bylo vydlážděno, osazeno stromy a doplněno mobiliářem a informační tabulí s podrobnou mapou města a širokého okolí. Příchozí se zde mohou dozvědět o zajímavostech Týnce nad Sázavou a okolí, o historii města a jeho významné osobnosti Ing. Františku Janečkovi. Na mapě jsou také vyznačeny cyklotrasy, trasa místní naučné stezky a pěší turistické trasy. Pěšky, na kole či po řece se můžeme vydat na další cestu po místních zajímavostech. Abychom nebloudili, využít můžeme i nově vydané propagační materiály města – trhací mapu a informační letáček s podrobnými informacemi a městě, jeho akcích a památkách.
Martina Höhnová, DiS., projektová manažerka
logo mmr

Podpora výstavby nových studní

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání 12. prosince schválilo dotační program na podporu výstavby nových studní. Důvodem dotace je pomoc při zajištění vody pro domácnosti. Celkový předpokládaný objem finančních prostředků vyčleněných pro tento program je 2 100 000 korun. Výše dotace je 30 tisíc korun včetně DPH. Žadatelem mohou být fyzické osoby, které mají minimálně 5 let trvalé bydliště v nemovitosti, která má být zásobována vodou z nové studny. Další podmínkou je, že nová studna bude v lokalitě bez vodovodu a rozpočet projektu musí být minimálně 60 tisíc korun včetně DPH. Pokud se na nově vybudovanou studnu připojí více nemovitostí, určených k trvalému bydlení, bude dotace poskytnuta každé z nich. Dotace lze uplatnit na studny zkolaudované od 1. 1. 2016. V případě výstavby obecního vodovodu, ze kterého by bylo možné nemovitost napojit, je žadatel (nebo jeho právní nástupce) povinen se na vodovod napojit nebo vrátit dotaci. Přesné podmínky získání dotace a další důležité informace, včetně formuláře „Žádost o poskytnutí dotace“, najdete na webových stránkách: www.mestotynec.cz. Lhůta pro podání žádosti je od 15. 1. 2017 do 15. 12. 2017 nebo do vyčerpání vyčleněných prostředků v rozpočtu města. Peníze budou poskytnuty v roce 2017.

Investiční priority města Týnec nad Sázavou 2015 – 2018

zastupitelstvoPředstavujeme Vám investiční akce pro období 2015 až 2018, které získaly v zastupitelstvu největší prioritu.

Číst dál...

Týnecké vlnění

logoTýnecké Vlnění je projekt, který vznikl za účelem představit vize rozvoje města veřejnosti. Ukázat potenciál, který by bez pomoci odborníků zůstal i nadále skrytý. Spolupráce města, obecně prospěšných organizací, architektů, grafiků, inženýrů a ve finále stavebních firem přinesla množství projektů menšího i většího rozsahu, které jsou shromážděné do jednoho celku.

Číst dál...

Město Týnec nad Sázavou

znak mesta Tynec 100

Město Týnec nad Sázavou

257 41  K Náklí 404
Telefon: 317 701 431
Fax: 317 701 297
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.mestotynec.cz
 

Informační centrum Týnec

Hotel Tynec logo orez

Společenské centrum Týnec

Klusáčkova 2
257 41 Týnec nad Sázavou

Telefon: 317 729 050. Tipy na výlet, turistické zajímavosti, služby v regionu a kalendář akcí. 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,">Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.centrumtynec.cz

Počasí

Počasí Týnec nad Sázavou - Slunečno.cz

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás:

  • Tel: 317 701 530
Jste zde: Home Týnec nad Sázavou Aktuality